| Helena08 a întrebat:

Ce facultati mai sunt de viitor in Romania? Dupa absolvirea carora sa te poti angaja, nu sa stai cu diploma in sertar. Mersi!

5 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu exista facultati care sa iti garanteze imediat un loc de munca. Iti dai seama ca daca ar exista asa ceva toata lumea s-ar inghesui la ele.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Sunt multe care iti garanteaza un loc de munca sau ceva de viitor, ca si facultati: Mai este ase-ul care este inca bine vazut, Universitatea Bucuresti cu Facultatea de matematica si Informatica, Politehnica cu Cibernetica, transporturi si facultatile de prima mana pe acolo.
Chiar daca nu te angajezei toate aceste facultati iti asigura de munca si bani din timpul facultatii si mult dupahappy

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru MeConstantine):

Ase, bine vazut? glumesti poate bine vazut de catre angajatorii de la macdonald care au nevoie de personal. nu vezi cati incompetenti pe banda absolv ASEul?

| MeConstantine a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Pai sa cred ca si tu? Ca idee principala bine vazuta si crede-ma ca Ase-ul din Bucuresti este bine vazut pentru ca am multi prieteni care au terminat si chiar au gasit imediat de munca. Dar desigur cei care nu gasesc si termina ase-ul de acolo sunt cum zici si tu.
Acuma ce sa zic de ase-ul cu agentiile din teritoriu sunt de acord cu tine.

| NoSmile a răspuns:

Buna.
Academia de politie.
Cand termini facultatea, ai locul de munca deja obtinut(cum termini, te angajeaza ei, ai de ales un judet) plus ca se castiga ssi foarte bine.