| Goldenbulle7 a întrebat:

Ce firma de curierat (mancare) imi recomandati? Gen glovo, food panda, tazz. Si care sunt preturile pe comanda sau ora? Vreau sa livrez cu masina personala si nu stiu la care firma e mai rentabil

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Glovo - 39%
Foodpanda - 36%
Tazz - 11%
Takeaway - 9%
Bolt Food - 5%

asta e topul unde se fac cele mai multe comenzi desi diferenta nu e mare
Un exemplu de calcul simplu pentru 8 ore de lucru pe zi și un câștig de 25 de lei pe oră, în medie în aplicație, un curier Glovo va avea un venit de 4.000 de lei pe lună, arată reprezentanţii Glovo.

food panda
Dacă ai trecut perioada de probă și ai decis că ți se potrivește meseria de livrator, e momentul pentru semnarea contractului. Nu e un secret că vei câștiga cu atât mai mult cu cât vei lucra mai mult. Sunt livratori care spun că primesc într-o lună între 3000 și 6000 de lei, dar nu-ți imagina că este floare la ureche să ajungi la aceste sume.

Trebuie să știi că baza de plată este de 9 lei pe ora de muncă și 5 lei pentru o comandă, plus bacșișul. În aceste condiții este evident că livrarea pe bicicletă este cea mai rentabilă având în vedere că aceasta are cele mai reduse cheltuieli și costuri de întreținere. Pentru bicicletă nu ai nevoie nici de combustibil, nici de RCA sau casco, de revizii costisitoare nici atât. Ai însă nevoie de condiție fizică pentru a putea lucra suficient de mult încât să primești și câștiguri pe măsură.

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://lajumate.ro/sofer-livrator-tazz-by-emag-12824741.html

4.500 LEI
Venituri garantate între 5500 RON
- 7500 RON

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Cât câștigă un șofer Bolt
În București, un șofer partener Bolt, are un câștig mediu lunar care poate varia între suma de 6.000 de lei și poate să ajungă să câștige chiar și 10.000 de lei lunar.

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Depinde ce vrei stabilitate oferita de tazz sau cum ti norocul oferit de foodpanda,glovotakewaey, bolt, in principiu du-te la glovo sau food panda ca acolo se fac comenzi multe, castigi mai mult, dar si tazz vine rapid din urma, lumea nu e prea happy de ei