| RobyIonescu a întrebat:

Ce iesi daca termini liceul cu profilull de stiinte sociale? Dar cel cu profil de stiinte ale naturii?

Răspuns Câştigător
| REJ a răspuns:

Depinde de facultate. Însă, multi merg pe premiza asta:
SS- avocat, judecator, procuror, pedagog, sociolog, asistent social, psiholog
SN - biolog, medic, asistent medical

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iesi doar absolvent de liceu si poti urma o facultate sau scoala postliceala, nu obtii vreo calificare.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ieşi "absolvent de liceu", specializarea "x" rolling on the floor

Toate cele bune!

| Andreeea21 a răspuns:

Bună, nu te baza pe ce ai putea deveni după una dintre aceste profiluri. La o adică, poți deveni cine vrei tu. Liceul, îl faci ca să ai o pregătire în viitor. E ca un test de maturitate. Spre exemplu, după ce termini liceul de științe sociale și realizezi că iți place foarte mult medicina, așa ca prin minune. tongue Poți deveni medic, dacă te străduiești și înveți mai mult, chiar dacă ai terminat o specializare cu profil uman.
Ideea e că nu contează ce profil alegi, contează ceea ce iți place mai mult să studiezi.
Sper că ți-am fost de ajutor. ^_^