| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi sarbatoarea pastelor

8 răspunsuri:
| zanesiprintese a răspuns:

Cum spunea si Mircea Badea aseara, mielul a devenit personajul principal, cum porcul este de Craciun. Pacat! Eu una am ramas dezamagita si cu un gust amar, cand anul trecut de inviere nu s-a cantat "Hristos a inviat", s-a dat lumina si acasa... sa bagam la jgheab. In ardeal(nu stiu daca peste tot, in jona Bradului, jud Hunedoara) dupa slujba de inviere, oamenii se duc la cimitir sa aprinda candelele, vin acasa si iau pastele duminica dimineata. Nu ca la noi unde nici nu mergem la biserica, asteptam 12 noaptea sa ne-ndopam si ne culcam.

| Kitty a răspuns:

Veselie

| Roby67 a răspuns:

Mancare, bautura si oua ciocnite, deci o zi normalawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zi de hodina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pastele si Craciunul- 2 sarbatori minunate. De Pasti, distractie e mai mare, de Craciun atmosfera e splendida.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sarbatoarea tuturor dar nu si a mea.Sint pe invers? Nu cred.

| andy_3925 a răspuns:

Mancare

Răspuns utilizator avertizat