| ℬaby a întrebat:

Ce inseamna pentru tine sarbatoarea de Pasti?

5 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Sincer, nu stiu ce inseamna pentru mine.Inca nu inteleg cu Isus a murit o data si a inviat de mai multe ori : o data pentru catolici, o data pentru ortodocsi, etc... Si totusi este o zi speciala, in care filmul "Patimile lui Hristos" m-a pus pe ganduri, in care vad frumusete intr-o gloata de oameni si in banalele lumanari.

| unbaiatanonim a răspuns:

Vacanta

| Danielcristian a răspuns:

Rastignirea si invierea Domnului nostru Isus Hristos. Dar nu e o sarbatoare care trebuie sarbatorita Biblic. E o traditie la fel ca si celelalte sarbatorii neexistente in sfinta scriptura.

| KevinAnthony a răspuns:

Pentru mine Sărbătorile Pascale înseamnă, Învierea Celui fără de moarte, care S-a sacrificat pentru ca oamenii să aibă şansa unui nou început.

| kriystina19 a răspuns:

O aducere aminte despre Isus ca el ne-a salvat si ne-a curatat de pacate ca sa avem parte la mantuire si la viata vesnica.
Pastele nu este un prilej de a sarbatori asa cum fac cei mai multi cu bautura si multa mancare sau chefuri pe unde cum. Ar trebui sa petrecem in rugaciune sa multumim Domnului pentru iertarea pacatelor noastre paste fericit.