| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa lucrezi ca influenccer?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna sa ai vizibilitate pe anume canale media incat sa poti face publicitate la brand uri

| johnnny123 a răspuns:

Inainte de a lucra ca influencer trebuie sa fii influencer.

"Influencer" nu este un job, este un statut. Este un om care a reusit sa-si acumuleze un public care-i respecta opiniile si-i urmeaza recomandarile. Si care-si poate monetiza aceasta pozitie facand in mod direct publicitate unor branduri, produse, etc sau oferind spatiu publicitar.

| Lukasssz a răspuns:

Aia care fac bani pe spatele la prosti.

| Lukasssz a răspuns (pentru Lukasssz):

Exemplu:youtuberii

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, si eu vreau bani pentru... NIMIC

| Den1sa a răspuns:

Te referi la influencceri care fac publicitate la produse pe Instagram sau la freelanceri care vind anumite servicii pe care ei le pot oferi?

| bookofknowledge a răspuns:

Influencerii sunt persoane care au deja faima si au primit acest nume deoarece sunt cumparati de firme sa vinde produse, ei castiga bani si pe numarul de vizionari dar si de la reclama.Ca sa lucrezi ca influencer trebuie sa castigi abonati, foarte multi cu videoclipuri care sa merite vizionate in fiecare zi(sau vor pleca la alt streamer, youtuber, etc.)

| Monst a răspuns:

Influencer nu inseamna angajat este o tipologie adica esti un om care incepe de la 0 isi face un canal de Youtube atrage public larg incepe usor usor sa iti creasca canalul si de la 10.000 de abonati apare monetizare asta ar fi ca un exemplu.Incepi sa fi cunoscut si nu depinzi de nimeni esti propriul tau sef si poti sa influentezi publicul care te urmareste.

| NicolaeP a răspuns:

Înseamnă să îți monetizezi cunoștințele. Adică sa oferi servicii contra cost dar fără a lucra la o firma. Freelancer, propriul patron dar îți trebuie anumite skil-uri