| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa o visezi pe mama ta care de fapt in realitate e moarta!?

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna ca ti-e dor de ea.

| Bacemi a răspuns:

Inseamna ca ti-e dor de ea si ai vrea sa mai petreci macar cateva clipe cu ea. Si mie mi s-a intamplat asta cu bunicii mei. Este ceva normal sa iti fie dor de ea. Tu in realitate poate incerci sa nu te gandesti la asta dar in somn fiind inconstient aceste ganduri lasate de tine in stare latenta sunt activate.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca ar trebui sa îi dai de pomana si daca ai posibilitate mergi la biserica si aprinde o lumanare in amintirea ei.

| antonia09 a răspuns:

Buna,
In primul rand dorul de mama care ti-a daruit viata, o face sa ti se arate in vise.
Se spune de obicei cand visezi persoanele iubite ca trebuie sa dai de pomana in numele lor si sa aprinzi cate o lumanare la biserica sau la mormant.
De obicei se arata persoanelor dragi chiar in preajma unor evenimente importante traite impreuna.
Cu bine,

| Bishop a răspuns:

Sa te gansesti la ea, sau sa te duci la mormatul ei si sa-i aprinzi o lumanare si sa-i aduci o floare.

| miauu a răspuns:

Si eu am visat de foarte multe ori
si am intrebat-o si mi-a zis ca moare moartea sau se schimba vremea

| danutz_8631 a răspuns:

Cauta pe "gugal". Dictionar de vise.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M se pare normal sa o vizezi, e mama ta si fa vi cat timp vei trai, asta nu dispare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am iubit pe cineva enorm, a murit si am ramas inca cu mina intinsa dupa o singura strafulgerare de vis.Nu stiu ce inseamna dar trebuie sa fii fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai indragit-o mult si iti lipseste, iar subconstientul "lucreaza" aratandu-ti asta prin visele pe care le ai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Şi mama mea a murit de curând, iar prin vise comunic cu ea. Nu este obligatoriu să-ţi fie dor ţie de ea.
Personal, prin vise mama mea m-a informat şi prevestit cu nişte chestii.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna un cosmar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O vissez pe mama mereu dar e moarta

o visez frumos dar cate o data ma cearta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna cand o visezi pe mama ca vine sa te sarute in vis si sa te stranga in brate, dar in realitate este moarta, imi spuneti si mie va rog frumos?

| pypa007 a răspuns:

Inseamna ca ce dor de ea si o simpti mereu langa tine de fapt ea nu mai e langa cei vii da ea mereu va fi langa tine si as spune ca te iubeste pe tine si pe cei dragii ea mereu va fi langa tine ori unde te voi duce ea va fi mereu langa tine. e bine ca o poti sa o visezi

| 31957319 a răspuns:

Mortii apar in vise, doar la persoanele care le-au iubit.

| juno a răspuns:

Nu inseamna nimic.Probabil te-ai gandit la ea si ii simti lipsa si cam atat. Nu cred in superstitii...winking

| Cirstoiu_Gabriela_1967 a răspuns:

Eu am visat-o pe mama la 2 zile dupa pomana de 6 saptamani.Era intr-o lumina puternica si imi facea la revedere foarte fericita.Ce o fi?