| anonim_4396 a întrebat:

Ce job as putea sa aleg dacă stiu limba engleză?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ales, poți alege, dar cunoașterea doar a unei limbi nu este un criteriu major de angajare. Cât de bine știi, la ce nivel. La nivel avansat poți alege să fii traducător în diverse variante.

| aXy99 a răspuns:

Casier.

| Bizon95 a răspuns:

In ziua de azi lb engleza e de minim bun simt
refugiatii aia care au invadat yurop din tari islamice si stiau engleza

asa ca, daca nu te duci intr-o tara vorbitoare de limba (Anglia, America, Canada, etc.) atunci in rest nu te prea ajuta!

| Ineys a răspuns:

Depinde si ce mai stii pe langa limba engleza.
E ca si cand ai intreba, ce job as putea sa aleg daca stiu limba romana?
Daca tot vrei o idee... traducator ar fi pe primul loc. Eng-Ro Ro-Eng probabil, daca nu mai stii si alte limbi.

| FreddieM a răspuns:

Oricare job din Uk.