| alexa299 a întrebat:

Bună seara! Aș vrea să știu dacă trebuie să dau examen neapărat la araba pentru a fi admisa la secția limbi străine engleză-arabă din cadrul universității bucurești. Aș putea da examen la engleză și română, iar după să aleg o a treia limbă, aceasta fiind araba?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

TREBUIE să alegi Limba Arabă ca specializare A!
Iar la specializare B poţi alege Limba Engleză şi Limba Română :)

În acest caz, poţi alege să dai examen la Engleză şi Română!
Vezi alte detalii la pag. 3-6 de la linkul :
http://lls.unibuc.ro/......rtea-I.pdf

Toate cele bune!

| alexa299 explică (pentru bursuc001):

Mulțumesc frumos!

| bursuc001 a răspuns (pentru alexa299):

Cu plăcere happy

O seară/noapte frumoasă!

| alexa299 explică (pentru bursuc001):

La fel happy

| bursuc001 a răspuns (pentru alexa299):

Mulţumescwinking

5 răspunsuri:
| Valentinaldoilea a răspuns:

La universitate, trebuie sa dai examen la limba pe care vrei sa o studiezi (araba). Nu esti in clasele primare.