| D33d33wttzzaaaaaaa a întrebat:

Ce job de vara imi recomandati?
P. S.: La vara o sa am 17 ani jumate.
P. P. S.: Mda, stiu ca mai e mult pana la vara. Da ce daca? Intreb d`acum...
P. P. P. S.: Si vreau sa catig bine, vreo 500 Ron/luna, si sa lucrez vreo` 6 ore.

10 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ajutor bucatar, chelner, promoter digi sau sa la o spalatorie auto - ca ies si ciubucuri.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Incearca sa imparti pliante...sau daca te pricepi cat de cat la calculator(nu e asa de greu sa faci un tabel in Excel) sunt firme de asigurari de exemplu care cauta astfel de angajati si poti sa le faci si acasa...sau cum au spus majoritatea sa lucrezi pe o terasa...eu am lucrat la fabrica de oua kinder laughing si aveam 15 ani deci nu conta varsta...numai ca trebuie sa ai maini bune si spate sa poti sta pe un scaun 9 ore si sa te trezesti la 5 dimineata straight face
@unavailiable93 sa'mi amintesti sa-ti dau o palma cand vii la mine laughing

| madalicious a răspuns:

Chelnerita

| deejayra a răspuns:

Ce imi place de voi... vreti sa va angajati, va duceti 3 zile la serviciu, dupa care va plictisiti...pff prea grea munca asta, mai bine stau acasa si imi da mama bani.Credeti ca va duceti, pocniti din degete si vin banii fara numar? Daca vrei asta, pune mana pe carte.

| Dragosgan a răspuns:

Pai te poti face asistenta medicala, bucatareasa, vanzatoare, reporterita, frizerita, poti lucra la banca, chelnerita, ...si multe altele.Si de timpul de lucu nu conteaza la nici una. Le zici la celor care te angajeaza ca nu vrei sa lucrezi prea mult si ei te platesc cat e convenabil. Ce e asa de greu? E simplu.

| unavailiable93 a răspuns:

Pe centura... poate o sa castigi si mai bine daca te pricepi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci u ai pretentii? 6 h?
draguta 8 orehappy
DOar daca esti intr'un oras care are MC, sau firme de genu care angajeaza part-time.
Nu au decat la restaurant de lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asistenta medicala, bucatareasa, vanz'-atoare, reporterita, frizerita, poti lucra la banca, chelnerita
WTF? Ca asistenta medicala trebuie sa ai scoala de asistente ca e ceva de sanatate!happy
bucatareasa"? Stii cat trebuie sa faci si plus ca trebuie sa mai fi lucrat undeva ca asa ceva
vanzatoare nu angajeaza sub 18 ani. mama are magazin de haine. cine angajeaza sub 18 are amaneda. ca vin cei d la finante o data la 2 luni in control
reporterita? TRB SA AI FACULTATEA DE JURNALIsm!
FRIZeritza? TRb sa ai diploma ceva o scoala ca stii asa ceva
POATE LUCRA LA BAnca? asta e cea mai mare tampenie,.
PT a lucra la banca trebuie sa ai finante banci! nud e geaba se duc atatzia studenti!
DOAr chelneritza merge din lusta asta stupidaaaaa
@cu siguranta ai sub 12happyani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Dragosgan -daca nu ai 12 ai dat dovata de 5happy

| kuckiecandle a răspuns:

Another girl probabil dragosan se referea la altceva sa lucreze in domeniile respective
sanatate-probabil voluntara la un spital
bucatareasa - probabil spalatoare de vase... asta ar putea ca are peste 16 ani
vanzatoare? -eventual sa isi ajute parintii cu aprovizionarea
reporterita... hmm probabil fata care ii tine discursul prezentatoarei aflata pe teren undeva in lumea a3 a
Si da -POATE LUCRA LA BANCA! cate zeci de oameni intra si ies intr-o zi normala de lucru la banca? aia nu lasa mizerii? amprente?
lucrurile nu trebuie sa straluceasca intr-o banca? cel putin in una care se respecta
Next - stiu ca probabil erai nervoasa cand ai scris ceea ce ai scris... probabil tea scos din circuit postul lui dragosgan... data viitoare incearca sa te controlezi si sa scrii mai literar... ok?
sunt multe moduri sa faci bani... doar tu vrei un salariu putin mai mic decat cel minim pe economie... la orarul propus de tine si leafa... cred ca ar trebui sa cauti serios... adica intr-un oras ca al meu... stateam de multe ori 12 ore in frig pentru 50 de lei si incaltam peste 100 de oameni in zilele de varf ...naveam timp nici sa mananc nici sa beau un ceai cald... mainile amortite, capul imi era afis la ce pretentii aveau clientii... INTELEGI? nu e usor sa muncesti... dar daca gandesti poti face foarte usor bani... asa si daca tot vrei sa te angajezi... avanseaza cu cautarile... poate gasesti ceva avantajos in orasul tau... daca are peste 20. 000 de locuitori ai putea gasi

Good luck with first real job!