| VioViorel1799 a întrebat:

Ce job-uri(part-time) mi-ati recomanda la vara? Mentionez ca am 14 ani si as vrea sa fac ceva la vara nu sa stau toata ziua...

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi dacă sunt ceva oferte: www.ejobs.ro
Pa, pa.

| bogdan133 a răspuns:

Incearca sa te angajezi la un magazin ( xxl etc. ) in care sa duci pliantele, sau la un restaurant in care sa fii chelner.

| marian1199 a răspuns:

Imparte pliante intr-un mall, daca tot vrei sa nu stai degeaba.

| VioViorel1799 explică (pentru marian1199):

Cam cat castigi?

| marian1199 a răspuns (pentru VioViorel1799):

Pai nu prea mult, dar la 14 ani...sau daca te primaste intr-un restaurant sa pui pe mese servetele, sucuri, inainte de vreo nunta, dar tot nu e mult castig si s-ar putea sa nu te primeasca.

| marian1199 a răspuns (pentru VioViorel1799):

Cam 200-300 de lei pe luna, sau depinde cate pliante dai.

| SpuneLumii a răspuns:

Distreaza-te ai 14 ani nu pierde copilaria, invata bine la scoala ii faci pe ai tai mandri...

| VioViorel1799 explică (pentru SpuneLumii):

Am rezultate foarte bune, de exemplu am luat locul 2 la Olim[iada Nationala de Geografie, dar, de obicei, vara mor de plictiseala...