| crysstyna07 a întrebat:

Ce joburi posibile pe perioada verii recomandati pentru un student in anul I la Management? Ca si competente :
Cunostinte avansate PC:
-Sisteme de operare Windows 95/98/XP/7/8, Linux;
-Pachetele Microsoft Office;
-Folosirea internetului.

- Cunostinte medii spre avansate HTML, CSS;
- Editare grafica Adobe Photoshop, cunostine medii de folosire Adobe Illustrator;
- Administrare, configurare, continut website-uri(html, Wordpress), magazine online (Prestashop, Magento, OsCommerce, OpenCart, Magento, EcShop), platforma anunturi (OsClass);

- Cunostinte tehnica de promovare prin intermediul retelelor de socializare;

- Detin aptitudinile necesare pentru scrierea unor articole cu continut unic pe aproape orice tema.

- Limba Engleza la nivel avansat, iar Engleza Business la nivel mediu

Ce fel de joburi as putea gasi intr-un oras mare pe perioada verii cu aceste aptitudini?

2 răspunsuri:
| iasicumpara a răspuns:

Nu prea cred ca vei gasi decat cu putin noroc. In domeniul tau nu prea sunt job-uri sezoniere. Iti recomand sa te inscrii pe un site de freelancing - de exemplu freelance.com si de acolo sa incerci sa castigi mici proiecte sau mai mari depinde ce stii si poti sa faci. Oricum, vara nu prea se fac angajari si mai ales trebuie si experienta - si asta o vei castiga exclusiv ca freelancer. Bafta!

| crysstyna07 explică (pentru iasicumpara):

Job de vara nu inseamna neaparat in domeniu, spuneam ca surplus competentele. Exista joburi la care nu ai nevoie absolut deloc de experienta. Mda... poate era mai bine sa pun o intrebare de copil " Ce job imi recomandati pe vara?". Cred ca era mult mai simplu de raspuns.