| Badaio11 a întrebat:

Buna!

Are idee cineva, ce nivel de limba engleze ai nevoie pentru a de descurca in cadrul Facultății de litere din Brașov, învățământ la distanță, secția română/engleza? Ești luat de la 0 cu limba engleza? Se cer deja cunoștințe avansate încă din primul an? Va mulțumesc tuturor!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Engleza - nivel avansat!
Nu te ia nimeni de a zero cu engleza, de altfel nici nu cred ca ai vreo sansa sa intri la litere, daca nucunosti engleza destul de bine, scris corect si vorbita fluent.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. Da.

| Wr3nch a răspuns:

De obicei limba B se ia de la 0. Dar putin Duolingo cat sa stii niste chestii de baza nu strica.

| johnnny123 a răspuns:

Cine crezi că stă să te învețe pe tine limba engleză de la zero la facultatea de litere, secția engleză?