| Angel333333 a întrebat:

Ce liceu imi trebuie pentru a fii profesor de franceza?
Imi puteti recomanda un liceu mai bun din Targoviste?

Răspuns Câştigător
| xxxxxlovexxxxx a răspuns:

La mine in oras este liceul pedagogic, iar absolventii acestui liceu primesc diploma de pedagogie
dar de asemenea poti sa te duci la profil de uman si conteaza facultatea pe care o vei urma (ex facultatea de litere)

| Angel333333 explică (pentru xxxxxlovexxxxx):

Dar daca aleg istoria sau orice altceva in afara limbilor straine pot merge la un liceu pedagogic?

3 răspunsuri:
| GabiMihai08 a răspuns:

Pentru a fi prof de franceza: mergi la liceu la profil uman, sectia filologie, apoi la facultate la limbi straine. Bafta!

| xxxxxlovexxxxx a răspuns:

Normal!