| bogdan1004 a întrebat:

Ce liceu imi trebuie pentru facultatea de drept? Dupa ce fac facultatea de drept pot sa devin criminalist si pot lucra cot la cot cu politisti si pot sa fac anchete ca cei din CSI:? va rog raspuns

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Poti face orice liceu dar mai nimerit este cel de stiinte sociale. Dupa ce termini facultatea de drept, nu poti fi criminalist --- trebuie fie sa te specializezi intr-un alt domeniu, fie sa faci un master in criminalistica.

| bogdan1004 explică:

@radu stiu ca in Romania nu se lucreaza ca in Csi de aia vreau sa ma fac criminalist sa ma duc in America.Eu daca ies de la drept criminalist pot lucra cu politistii si pot sa fac anchete sau ca sa fac anchete imi trebuie academia de politie

| bogdan1004 explică:

Daca ies criminalist de la drept pot sa anchetez crime si pot lucra cu politisti?

| bogdan1004 explică:

@Aleeeeeexandra 1.Nu este problema ta daca ma uit la CSI sau nu stai linistita nu ma afecteaza 2.Cine a zis ca nu pot lucra ia intreaba pe un criminalist care a terminat dreptu sa vezi ca lucra la cazuri daca nu sti nu stiu de ce te bagi.NU sti taci nu te baga

| Aleeeeeexandra a răspuns:

In primul rand nu conteaza liceul poti da la ce facultate vrei tu, neavand legatura.importanta este pregatirea pentru admitere.in niciun caz nu o sa ajungi sa faci anchete ca cei de la Csi, nu te mai uita la atatea filme, ca iti dauneaza.

| HighFlyer a răspuns:

1.nu conteaza liceul, nic profilul
2.nu se lucreaza asa cum vezi la csi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face si facultatea de biologie e mult mai usor decat la drept si ca liceu poti face bio-chimie si nu dai teza la istorie si nici bac(la istorie)dar daca iti place asa de mult aceasta materie eu poti sa iti spun ca intr-adevar se poate sa devi criminalst cum iti doresti(asta-i si visul meu)

| niccoo a răspuns:

Poti face orice liceu, dar pe profil Teoretic! nu la Tehnologic (SAM ) e bine sa intri pe mate sau pe uman!