| cocolate a întrebat:

Ce liceu pot urma daca vreau sa devin profesoara de romana? multumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza liceul, conteaza profilul, si nici ala pra mult.
Eu recomand filologie sau stiinte sociale ca se pune accentul mai mult pe romana, dar poti la fel de bine sa te duci si la Real.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Du-te la liceu cu profil filologie, dar mai ai pana cand iti vei da seama ce meserie ti se potriveste. O zi placuta!

| albastrica009 a răspuns:

laughing un liceu care sa aiba ca profil filologia.dar asta nu e prea important pentru ca faci romana si la mate-info, sau stiintele naturii.ca sa fii profa de romana trebuie sa ai imaginatie pentru compune, pe care o obtii de la citit tot felul de carti si de asemenea trebuie sa stii gramatica, pe care o inveti in principal in generala.la liceu nu faci gramtica deloc, asa ca n-are prea mare importanta. facultatea conteaza

| Teodora_Diana_1997 a răspuns:

Orice liceu cu profilul filologie, apoi urmeaza facultatea de litere.