| Alinusha14 a întrebat:

Daca as vrea sa devin profesoara de romana ce facultate as putea urma?

Răspuns Câştigător
| nufiiraulasamasainvatsieu a răspuns:

Indiferent de ce sectie ai alege din cadrul Facultatii de Litere, daca nu urmezi modulul pedagogic, nu poti profesa ca si cadru didactic.Modul pedagogic e o materie optionala, cu o durata de 4 semestre. In cazul in care te hotarasti sa te inscri la Facultatea de litere, poti alege o combinatie de Limba romana si o limba straina sau Limba romana si istorie, etc. In cazul Facultatii de Litere, Universitatea Babes-Bolyai din Cluj este recunoscuta a avea cei mai buni profesorii. Bafta!

4 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Facultatea de litere (filologia) sectia Romana+o limba straina

| Pumba a răspuns:

De literehappy

| Luiza_3305 a răspuns:

Facultatea de Litere probabil, din Cluj, Bucuresti, depinde de unde esti si ce posibilitati ai.

| Chikumo12 a răspuns:

Filologie, litere