| superbad a întrebat:

Sunt la liceu la profil uman. Ce as putea sa fac in continuare dupa ce voi da bacul? ce optiuni as avea?, in afara de romana-engleza pentru ca nu vreau in niciun caz sa devin profesoara.

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

In mare parte nu are legatura liceul pe care il termini cu facultatea care ai de gand sa o urmezi... uite, de exemplu eu am terminat filologia si am urmat facultatea de finante banci...nu au nici o legatura una cu alta...asa si tu... poti sa alegi orice domeniu, atat timp cat iti place...

9 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Si eu am terminat un liceu cu profil uman si acum termin facultatea de jurnalism. daca ai talent si daca te pasioneaza, ti-o recomandwinking Insa mai ai si alte optiuni: Litere, Psihologie, Asistenta Sociala...etc Iti doresc intelepciune in luarea deciziilorwinking!

| bethy92 a răspuns:

Am inteles ca poti da la ce facultate vrei u indiferent de profilul liceului! cel mai bine e sa faci ceva ce iti place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi ai putea opta pentru translator de limbi straine.vei primii un certificat de traducator care iti va folosi pentru a te angaja.este o meserie de viitor si foarte kutata si in plus foarte frumoasa.sau jurnalista,. dar eu cred ca prima varainta pare mai tentanta.la alegerea ta.in speranta ca ti-am putut fii de ajutor.:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti alege facultatea de actorie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andreutz cum ti se pare sa treci de la filologie la finante banci ca si eu as vrea sa fac acest lucru dar avand in vedere ca nu am mai facut mate de loc de pe a 10 cam exit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te duci daca esti buna la matematica poti da la mate-info ori daca vrei dai la medicina ori cel mai bine sa devii avocata ori sa faci ce iti place tie

| teddy_6121 a răspuns:

Andreutz as vrea sa stiu si eu cum ti se pare la finante banci de la filologie pentru ca as vrea sa merg si eu de la filo la finante banci dar ma cam sperie matematica avand in vedere ca nu am mai facut din a 10.

| d33alambo a răspuns:

Daca dau la finante banci trebuie sa dau bacul la mate?

| diana_4803 a răspuns:

Ai putea sa faci psihologia.Acum cu perioada asta de criza oamenii vor avea nevoie de consiliere.Sora mea a facut psihologia si spune ca e o facultate interesanta.