| Alex20003jgzjzx a întrebat:

Ce materii se fac în profilul tehnician în administrație?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se fac marea majoritate a materiilor din orice domeniu de tehnician. Faci economie, educatie anteprenoriala, nu mai stiu exact pe ce clasa, faci practica comsata pe la diferite firme sau intern, cu firme de exercitiu si etc. Posibil sa va trimita in afara, au ei niste oferte cu firmele de exercitiu, schimb de experienta etc.
E ok.

| Satango a răspuns:

Bună!
Materiile obișnuite, precum: matematica, româna, religie, logică, biologia, chimia, fizica etc. (ultimele trei, din câte știu, vor fi excluse în clasa a XI-a)
Însă vor fi adăugate încă din clasa a IX-a multe module specifice profilului tehnic în administrație. În a XI-a, odată excluse cele trei, se vor adăuga și mai multe. Asta pentru a vă specializa (teoretic, în cea mai mare măsură, din păcate) în domeniul respectiv.

| Alex20003jgzjzx explică:

Daca are cineva un orar de la acest profil....CLS a 9