| Kitty a întrebat:

Ce materii si cate ore se fac din fiecare la mate-info si/sau filologie?

Răspuns Câştigător
| deeeeeebora a răspuns:

Iti dau orarul meu din a9a si a10a(acum sunt a10a) sa vezi cam ce te-ar astepta happy :
luni:desen, romana, bio, fizica, sport, istorie
marti:mate, 2xinfo, romana, logica, engleza, dirigentie
miercuri:mate, fizica, bio, romana, chimie, franceza
joi:2xmate, romana, chimie, sport, geogra
vineri:engleza, info, fizica, mate, muzica, franceza

si clasa a10a:
luni:istorie, fizica, muzica/desen odata la 2 saptamana, mate, franceza, bio
marti:2xinfo, mate, romana, chimie, sport
miercuri:romana, religie, engleza, geogra, fizica, ed antreprenoriala(un fel de economie)
joi:bio, sport, 2xmate, franceza, dirig
vineri:chimie, fizica, mate, rom, psiho, engleza
la filo pot sa spun ca ai avea mai multe ore de romana, franceza, engleza, latina si istorie... ce alegi?

6 răspunsuri:
| fosa.poplitee a răspuns:

Alege mate-info, la filologie e pierdere de timp. Nu te speria ca o sa faci mai multa fizica, chimie, biologie decat cei de la filologie. Si iti va fi mai usor la finalul liceului sa optezi pentru o facultate.

| Alexciordas a răspuns:

La mate info se face mate in fiacare zihappy

| Bogdan_6305 a răspuns:

Depinde (intensiv sau neintensiv).
La intensiv vei face (pe saptamana) appx 7 ore matematica, 5 ore informatica, 2 chimie, 1 biologie, 2-3 fizica, 4 lb. romana, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege filologie daca nu vrei sa turbezi...sa nu mai iesi din casa ca sa inveti

| RegalusDekaron a răspuns:

Auzi sa nu mai iesi din casa laughing da ce draga esti tocilara? mai mult se invata la uman.istorie geografie limbi etc.
la mate info e pentru aia care i duce capu,sti formula si te risti sa nu faci problema, dar tocilari sa invete toata noapte(presupun ca de tine zici) nu au ce cauta.e un profil ales pentru cei facuti pentru asta, oricine poate invata dar nu oricine poate gandi