| Andreea6031 a întrebat:

Ce meserie ati alege dintre medic, avocat si inginer IT?

Răspuns Câştigător
| ziz a răspuns:

Parerea mea este :medic.:d

Este si o meserie frumoasa,castigi si destui bani pentru a'ti indeplini si nevoile si dorintele, nu este o meserie obositoare, si esti si respectat de cei din jur.De exemplu,avocatii nu sunt respectati de toata lumea, adica de cei impotriva carora sustine un caz iar inginerii IT.pai, mai respectat si mai apreciat esti ca medicbig grin

17 răspunsuri:
| NOC a răspuns:

IT-ul fara indoiala. Ai extrem de multe oportunitati, atat in tara, cat si in strainatate, dar mai ales in strainatate. Singura conditie este sa te pricepi cu adevarat. Restul vine.

| andrei88u a răspuns:

Clar medic happy

| DEBrown a răspuns:

Inginer IT

| Yzzza a răspuns:

Eu,asa din cate ma cunosc pe mine as alege inginer IT...cred ca m-as descurca mult mai bine decat ca medic sau avocat mai ales.
Acum., asta depinde de fiecare in persoana.

| MoonLight a răspuns:

Inginer IT. Deoarece este una din cele mai cautatee si bine platite meserii la ora actuala.
Ca medic, treaba se duce de rapa dupa cum vezi.
Ca avocat trebuie sa ai pile sa intri in sistem cu usurinta.

| ziz a răspuns:

Si ajuti si lumea, iar asta te va face sa te simti mai bine si o sa ai in constiinta ca faci o fapta buna.

| Meryem027 a răspuns:

Medic...happy Dar depinde de fiecare persoana! Ce-ti place tie mai mult. Vorba aia, ce-ti spune inima! Pup si bafta in ceea ce-o sa faci. happy

| Azalea a răspuns:

Meeeeeedic love struck
funda?

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Avocat.

| BombonikPoxy a răspuns:

Avocat:X

| ioanapantea a răspuns:

Medic.

| google334 a răspuns:

Inginer IT deoarece este o meserie de viitor banoasa si usoara daca chia vrei sa stii cate cv din indrustia IT-ului.

| ionutandrey98 a răspuns:

AVOCAT castigi foarte bine
id meu ionutandrey98

| ionutandrey98 a răspuns:

AVOCAT
id meu ionutandrey98

| Biebergasm_Vladowick_1996 a răspuns:

Inginer IT, pentru ca in viitor totul se va lega numai de partea IT.Si in plus nu toata lumea stie sa umble pe calculator, ci putini stiu ce se afla in spatele calculatorului.Si salariu 33mii de lire cred ca te ar tentawinking

| Biebergasm_Vladowick_1996 a răspuns:

Inginer IT. Medic si avocat te pisi pe ele de meserii.Viitorul va consta in IT numai.Si salariu 33mii de lire steline cred ca te-ar tentawinking

| Bongo_Coco_1980 a răspuns:

Daca vrei sa-ti traiesti viata in Romania, sa-ti faci familia aici, sa ramii cu prietenii de aici dar sa poti pleca de 2-3 ori in concediu in strainatate si sa-ti mearga bine, atunci fa-te avocat. Primesti respect de la lume automat chiar daca nu faci nimic. Daca esti dispusa la emigrare cu o luare de la capat in alta tara, inginer IT. Daca esti dispusa la emigrare cu luare de la capata in alta tara iar ai tai au bani sa te tina si nu emigrezi ca n-ai bani, medic.