| AmiRa33Rebeca a întrebat:

Ce meserie v-ati ales si de ce? In ultimul timp ma gandesc la viitorul meu, la ce meserie mi s-ar potrivi si la avantajele/dezavantajele acesteia! Care ar fi una la care nu imi trebuie catusi de putin stiintele exacte, cat de cat banoasa si frumoasa in sine?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

M-am axat in domeniul transportului pentru ca imi place sa misc mana pe volan si schimbator, sa merg cu monstruletul pe drum si sa prind cozi mari de masini in spate numai ca e criza economica si am de asteptat sa se domoleasca situatia. Tu la fel ai pati daca termini cariera nu te ia nimeni din cauza vechimei insuficiente sau neavand deloc. Tu invata ce iti poate capu.

| Digital112 a răspuns:

Musafir.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Digital112):

La cantinele pentru săraci. laughing)

| Digital112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu erai ala care manca mai mult ca mine?

| diaac a răspuns:

Pentru mine am ales psihologia (psihoterapia) pentru ca de cand ma stiu imi place sa studiez si sa inteleg motivatia, personalitatea, comportamentul si trairile oamenilor, viata lor psihica si pentru ca imi place sa ajut.

Exista mai multe posibilitati de cariera care se potrivesc cu criteriile tale, dar cred ca unele lucruri sunt subiective (frumoasa este o meserie care iti place tie, cat de banoasa e cat de cat si la ce anume te pricepi tu mai bine). Consier ca alegerea carierei este o calatorie personala de autodescoperire, invatare si dezvoltare.

| NextGen a răspuns:

Eu sunt inginer chimist, si iau un salariu decent pot spune. Ca fata, poti devenii contabila, poti lucra la banca, in domeniul arhitecturii, in medicina! Sunt foarte multe variante, gandeste-te bine!

| nek a răspuns:

Pai la cat de frumusica esti, iti vei gasi repede de munca. Succes