| anonim_4396 a întrebat:

Ce meserii bune există fără să știi matematica? Si ce salarii?

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Maturator de strada, gunoieri, ingrijitor de animale de rasa - toate sunt meserii bine platite, fara sa ai nevoie de matematica.

| sierra1 a răspuns:

Sudor, scafandru, scrimer, saniar priceput, stomatolog, sculer-matrițer, sobar, saxofonist = și astea doar cu litera "S"

dar tu ce ai vrea să devii?

| corbulalbrosu a răspuns:

Parlamentar.

| doctorandus a răspuns:

Avocat, traducator, ministru, etc.

| Hammurabi a răspuns:

Liviu Dragnea

| gabicoo a răspuns:

Fără un minim de cunoștințe matematice nu ai nici o șansă.
Poate centuristă. Dar dacă nu știi matematică riști să te înșele clienții la rata de schimb € - RON.

| Donsavas a răspuns:

Ai nevoie de matematică in viata, este elementara ca apa si focul. Nu găsești meserie/profesie fără putina matematica.

| Mayar a răspuns:

In Romania, nimic... - sa lucrezi in IT castigi cel mai bine, dar trebuie si ceva matematica sa stii...
Mai poti incerca sa fi manager, dar stai! Si acolo trebuie matematica...
LA medicina, cred ca si acolo trebuie ceva calcule.
Deci... eventual un cantaret/actor EXTREM de talentat, altfel... nu vad cum.

| xerxes1 a răspuns:

Ministru,deputat,parlamentar,primar etc.

| 757474 a răspuns:

Bucătar peste, daca te descurci câștigi bine câștigi peste 3000 lei

| DragosMatei123 a răspuns:

Gunoierul se plateste bine

| deenimariee a răspuns:

Oana stai cum adica?
pe tine te intereseaza bani?

gresit!
meseria ti-o gasesti odata cu cresterea si pasiunea!
eu sunt pasionata de dans si fac dansuriam castigat 2 trofee
fac asta pentru ca imi place

asta va trebui sa faci si tu! sa faci ceea ce iti place ce esti tu pasionata!

ex
esti pasionata foarte tare si rau si iti doresti sa devii medic din tot sufletul sa zicem!

ei bine fa asta! nu conteaza matematica fa ceea ce simti tu in inima!

Asta e un sfat la prieten deci sper ca ti-am fost de folos!