| svenhassel13 a întrebat:

Si totodată, eu sunt in clasa a x a, ceva idei de meserii cu salarii bune care nu necesita f multa scoala(exemplu medicina)? Chiar nu stiu ce sa fac cu viata mea sad

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cel mai bun salariu pentru tine este minimul pe economie. Nici la morga nu te primeste cu clasa a x a, cum scrii tu.

| svenhassel13 explică (pentru darrio2007):

Ești atât de prost, încât îți dau răspunsul câștigător.

| svenhassel13 explică (pentru darrio2007):

La cât de prost esti, meriți funda din plin.

32 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Medicina chiar ca necesita scoala multa si de nivel ridicat.

Meserii bine platite, la care nu este nevoie de multe studii:
- muncitor in constructii
- gunoier (! foarte bine platit! )
- lucrator la pompe funebre si alte munci adiacente
- meserii cautate, unde este lipsa de specialisti
- etc.

In general, sunt bine platite acele meserii la care nu se "inghesuie" lumea, dar cineva tot trebuie sa faca munca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Om de serviciu la spital.
https://www.stiripesurse.ro/......28115.html

| doctorandus a răspuns:

Lol, medicina este una dintre cele mai grele facultati.

| doctorandus a răspuns:

La medicina nu numai ca este multa materie de invatat, dar este imposibil sa inveti toata materia. Un medicinist de succes isi dezvolta intuitia si ghiceste raspunsurile corecte.

| Catrice a răspuns:

Ospătar,măturător de strada, groparhee hee

| Zuzu1991 a răspuns:

"nu necesita f multa scoala(exemplu medicina)"
?!?
PE BUNE?!? medicina nu necesita "f multa" scoala?!?
nuuuuuuuuuuu, numai 10 ani de scoala iti trebuie, facultate si rezidentiat, si esti blazat de chimie, anatomie, proceduri medicale, boli, samd

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zuzu1991):

"care nu necesita f multa scoala(exemplu medicina)"

Adica meserii care nu necesita foarte multa scoala asa cum necesita medicina. Adica medicina necesita multa scoala, asta a vrut sa zica.

| piratuu a răspuns (pentru Zuzu1991):

Alo, mai citeste o data ce a scris. fix medicina dadea ca exemplu in cazul domeniilor in care trebuie sa tragi tare si sa studiezi mult.

| Yuoia a răspuns:

"meserii cu salarii bune care nu necesita f multa scoala"
Stai acasa. Te plateste Statul sa stai degeaba. Cei ce au invatat si au muncit, nu merita pensie. Tu ai nevoie de bani sa-i "spargi".

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Hai in armata. Iti trebuie minim 10 clase si ai salariu de 3000 de lei in mana

| svenhassel13 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Obergefreiter Joseph Porta? nu pot crede!

| svenhassel13 explică (pentru svenhassel13):

Prezent de fata Sven Hassel

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru svenhassel13):

Eu sunt, the one and only. Mi-am pus acest nume aici pentru ca ma aseman foarte mult cu acel personaj si pentru ca ador cartile lui Sven Haseel. Si nu, nu esti tu Sven, stai linistit happy

| svenhassel13 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Am toata colecția lui Sven, dar "my precious" e Micuțul

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru svenhassel13):

Si eu o am, cred ca am recitit fiecare carte de 8-9 ori. Eu am colectia aia veche, necenzurata, nenimic in care se explica chestii care sunt prea ofensatoare pentru astia de azi

| svenhassel13 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Acum citesc ultima carte, Imperiul Iadului, in general sunt foarte bazat pe ww2 și pe nazism

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru svenhassel13):

Ultima carte a fost Comisarul ( in ordinea aparitiei, in ordinea intamplarilor nu prea am stat sa le pun ). Apai suntem 2. WW2 si nazismul sunt "specialitatea mea"

| svenhassel13 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Le am luat cum am apucat, n am tinut cont de ordine, evenimente sau cv. By the way, macar suntem 2 Fuhreri și 2 nazisti

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru svenhassel13):

Fuhrerul e unul. Nazisti da, suntem 2. Eu unul am inceput cu moarte si viscol

| svenhassel13 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Heil Hitler!
preferata mea e Lichidati Parisul, imi pare diferita, ce zici?
Poate renaște Der Fuhrer. Mi ar place să-i fiu in subordine. Ca Himmler

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru svenhassel13):

Mai usor cu chestiile astea pe site ca iti iei ban, nu de alta laughing, daca vrei hai in privat. Toate imi plac la fel de mult, Gestapo mi s-a parut extrem de greu de citit, aia mi s-a parut scrisa diferit doar ca intr-un sens oleaca mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Influencer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-te influencer si o sa poti sfida si studiile superioare si meseria de medic. laughing

| Alverto a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu în România, sau mai bine zis nu în română, in engleză. Poate câștiga peste câțiva ani zeci de mii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarul e ca medicina nu necesita absolut deloc prea multa munca, asa e

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Glumesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Crezi? rolling on the floor

| Anuket a răspuns:

Te referi la salariu la fel de bun ca în medicină, dar chiar dacă nu faci ani de școală, pentru un salariu mare trebuie să înveți mult, să muncești mult. Teoretic, în orice domeniu poți avea o carieră de succes.

| svenhassel13 explică:

Ca sa intelegeaca toti idiotii care au comentat numai rahaturi:
Eu acum sunt in clasa a x a, la un liceu teoretic, si intrebam meserii bune, care sunt platite decent, care sa nu necesite 10 ani de scoala(cum se întâmplă in cazul medicinei). Imi pare rau ca am apelat la TPU.

| CosmaD a răspuns:

Păi ar trebui în primul rând să faci ceea ce îți place ceva ce faci doar pentru bani va fi o viață pierdută, încearcă să găsești pasiunile tale și să faci bani din ele, și îți recomand să încerci de pe acum să faci o bișniță pentru a îți dezvolta ideile de afaceri și a progresa happy