| 2Valentina2 a întrebat:

Ce meserii poti avea dupa terminarea unei facultăți de profil mate-info?

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Inginer IT.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Aceeasi intrebare din nou si din nou si din nou. Daca ai fi dat un search pe Google ai fi gasit nenumare topicuri pe acelasi subject.

Poti sa dai la orice facultate vrei, profilul nu este un criteriu pentru admitere.
Daca te referi la ce facultati ar trebui sa dai considerand materiile studiate in liceu atunci:

Poti da la ASE, poti lucra in domeniul informaticii pentru ca este unul din cele mai cautate domenii, politehnica, medicina, arhitectura.