| Lvc2000 a întrebat:

Ce as putea face dupa terminarea unui liceu pe profil mate-info, meserii, ce facultăți as putea urma (oriunde in tara), ce cotate sunt acele profesii? Sunt dezorientată si nu stiu prea multe domenii
Ps: nu imi plac limbile straine
Sfatuiti-ma va rog frumos! Sunt fata.

Răspuns Câştigător
| Pabibabum09 a răspuns:

Buna! Poti opta pentru orice facultate. Ideea este sa te simti tu bine acolo! Poti opta pentru o facultate precum ASE, cu toate specializările sale. Succes!

2 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Poti urma ce vrei tu. nu conteaza profilul liceului urmat la facultate. atat timp cat estipregatit pentru admitere/ai media necesara, e totul ok.

| NanaTuna a răspuns:

Hello!

Daca esti la mate-info si urmeaza sa termini, poti alege ce vrei tu pentru ca inveti din toate. Acum depinde ce iti place sa faci. daca vrei sa iti alegi o meserie din care sa faci multi bani sau care iti place, dartrebuie sa muncesti mai mult ca sa poti sa castigi un salariu decent.
Trebuie sa alegi un domeniu in care sa vizualizezi lucrand toata viata, sa fie visul si pasiunea ta. Persoanele care isi urmeaza pasiunile ajuns foarte sus! depinde de noroc cat de repede se intampla asta, dar macar sunt fericiti happy