| anonim_4396 a întrebat:

Ce meserii se potrivesc unei perosne nonconformiste? (fara un program strict, fara rutina, fara plictiseala)

2 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Cred ca orice profesie liberala s-ar potrivi cu ceea ce vrei tu.
Uite o lista cu asociatiile profesiilor liberale. Tragi singur concluzii :
• Asociația Medicilor Stomatologi cu Practică Privată din România
• Asociația Națională a Evaluatorilor din România (ANEVAR)
• Camera Auditorilor Financiari din România
• Clubul Român de Presă
• Colegiul Farmaciștilor din România
• Colegiul Fizicienilor Medicali din România (CFMR)
• Colegiul Medicilor din România
• Colegiul Medicilor Veterinari din România
• Colegiul Psihologilor din România
• Colegiul Asistentilor Sociali din Romania
• Consiliul de Mediere
• Corpul Experților Contabili și Contabililor Autorizați din România (CECCAR)
• Corpul Experților Tehnici din România (CETR)
• Ordinul Arhitecților din România
• Ordinul Geodezilor din România
• Uniunea Națională a Barourilor din România
• Uniunea Națională a Executorilor Judecătorești din România
• Uniunea Națională a Notarilor Publici din România
• Uniunea Națională a Practicienilor în Insolvență din România

| chazz a răspuns:

Gambler profesionist, jucator la bursa, bussiness man, artist, blogger & traveler, hot, politician, interlop, dama de companie, gigolo, vblogger, scriitor, speaker motivational, streamer