| BiraSorina a întrebat:

Bună dimineața! Nu știți vreun test cu meserii care mi se potrivesc? Eu simt ca nicio meserie nu mi se potrivește!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde crezi ca stim noi ce meserie ti se potriveste tie?
Nu spui ce nivel de cunostinte ai.
Tu nu te potrivesti nici cu oglinda.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de cat de mult iti place tie sa inveti si care sunt materiile preferate, ca sa te indrumam la o facultate adecvata.

Daca nu ai nici un hobby care pe care sa-l transformi in profesie, atunci ti-as recomanda o scoala postliceala de meserii (dupa terminarea liceului si luarea BAC-ului), cum ar fi: coafeza, manechiurista, bucatareasa, ospatarita, samd.

| Freya1 a răspuns:

Nu ști ce meserie ți se potriveste pana nu încerci.

În momentul în care tu ca om nu ai un hobby, pasiune, idee sau dorinta fixa trebuie sa experimentezi.

| SilentRain a răspuns:

Stai să vezi cum înveți orice meserie posibila când ai frigiderul "in revizie tehnica " de ti-se pare scumpa și supa instanta, iar la ușă te așteaptă cu zâmbetul pe buze și căldură în suflet iar mana întinsă proprietarul ce își aștepta banii de chirie
Când primește biletele de dragoste și amor de la un tip așa zis E.On Gaz& electricitate
Foamea și săracia este cel mai bun profesor, doar când vrei sa scapi de ele că de-o fostă iubită nebuna o să ai voința și dragostea suficienta pentru un loc de muncă și un salariu minim
Am muncit de mai de toate in viața asta fara sa am vreo calificare, cel mai bun profesor mi-a fost ambiția de-a nu fi boschetar ....nu teste găsite pe net "ce meserie mi-se potrivește"
Dacă ai oportunitatea in viața asta sa alegi ce job sa ai, ești norocosa, profită de asta și muncește pentru a obține a cea satisfacție "de jobul asta mi-se potrivește "
Nu ai nevoie de teorie prea mult, mergi și da probe pentru diferite locuri de munca

| VoidEternal a răspuns:

Doar aia de pensionar ți se potrivește, nu?

Și mie, dar na... Până atunci...