| anonim_4396 a întrebat:

Ce meserii sunt de viitor? Voi ce meserie recomandati? De preferat sa fie la birou si sa se castige decent (4000-7000 lei/luna). Aveti vreo recomandare? Si sa mentionati si ce liceu si facultate ar trebui urmat pentru meseria specificata de voi.

Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Informatica. Liceu : Mate Info (de preferat intensiv info) Facultate : Informatica sau Automatica si Calculatoare (nu mai stiu daca exact asa se cheama, scuze)

4 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Tu ar trebui sa stii ce vrei sa faci, nu noi.Salariul nu ar trebui sa fie singurul factor cand iei decizia asta.Nici confortul.
O sa te lovesti mai tarziu de un mare "Ce stii sa faci?"
Doar tu poti sa iti raspunzi.

| Eireann a răspuns:

Decent e 4000 - 7000? Banuiesc ca vrei program flexibil si briose proaspete in fiecare dimineata. Ca angajator, ca sa ies cu profit, eu trebuie in urma muncii tale sa castig cel putin de 3 ori cat te platesc. Si sa nu mai fie 10 la rand care pot sa faca exact ce faci tu pe bani mai putini. Ce visezi tu e salariu pe care multi nu il vad nici dupa 10 ani de expetienta in domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inginer designer in autocad, inginerie mecanica, electronica electrotehnica

| iulian498456 a răspuns:

Mai citeste o data salariu' pe care l-ai scris. Tu habar nu ai cum sa te informezi singur pe google, si vrei 4000-7000 lei/luna.