| greg a întrebat:

Ce parere aveti de Bucuresti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Multe locuri frumoase istorice, teatrale, cinematografice, etc. dar și multă mizerie, zgomot mult, poluare și agitație.
Un oraș metropolitan cu bune și rele.
Nota 8.
Pa, pa.

26 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Spre surpinderea mea, sunt de-acord cu No Godlaughing. Agitatia, aglomeratia, poluarea, toate acestea fac parte din viata mea si n-as putea trai intr-un oras mic, linistit. Bucurestiul are carentele lui dar un motiv pentru care nu l-as inlocui cu un altul este ca nu ma plictisesc mai niciodata.Mereu am ceva de facut, unde sa ies, ce sa vizitez.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu stau in Bucuresti si chiar imi place mult aicilove struck Sunt multe locuri frumoase.happylove struck

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Parerea unuia din afara: este un oras captivant, cu multe atractii si tentatii, dar uneori ai senzatia ca te sufoca, o senzatie de lipsa de ospitalitate a orasului, nu a oamenilor.

| Parintele a răspuns:

Un oras superb. Locuiesc in Bucuresti si imi plac foarte multe locuri de aici..Sunt, ca peste tot, si zone mai putin placute, dar bucurestiul este unic...si d-aia vin toti aici..desi nu vor sa recunoascahappy

| Parintele a răspuns:

Asa este, nu poti sa te plictisesti in Bucuresti.

Shin
| Shin a răspuns:

Orasul natal... galagie, praf, gropi, caldura, preturi mari, etc etc etc... Dar n-as putea sa stau altundeva tongue Mi-ar lipsi prea mult. De gropi si praf nu mi-ar fi dor insa tongue
Numai bine, Shin.

| Dl.Inginer a răspuns:

Mahala? Emil, de unde esti? ai fost macar o singura data in Bucuresti?rolling on the floor Mie imi place Bucurestiul, bine nu se compara cu Londra, care e superba. Oricum, pe langa cucuietii din deal unde probabil locuiesti tu Emil, Bucurestiu e viata frate!

| alexam a răspuns:

Nu prea buna! Dupa ce m-am,, poluat,, din toate punctele de vedere vreo 5 ani pe acolo mi-am luat talpasita spre plaiuri mioritice frumoase si linistite! happy Ceea ce va recomand tuturor! Doar teatrele, muzeele, si lucrurile de genul acesta le regret de acolo, dar la o adica, pot oricand sa merg la un spectacol bun daca vreau cu adevarat! big grin

| anonim a răspuns:

Este o mahala.

| christian a răspuns:

Imi place, aici locuiesc.

| davvid a răspuns:

Bucurestiul e mama lorlaughing De-aia vin toti provincierii aici, ca nu le placelaughing!

| vio a răspuns:

De 2 ori am fost dar nu-mi place...prea imbulzeala...mizerie...pe sosea legea junglei...laughing

| claudya a răspuns:

Se poate si mai bine ...asta in legatura cu circulatia si drumurile...in rest imi place in capitala...mai ales ca am multi prieteni acolo...

| stefygirl a răspuns:

Pei ce sa spun e un oras poluat in intregime, plin de mizerii si plin de gropi as mai scrie dar trebuie sa plec

| allube a răspuns:

Cred ca fiecare se simte bine acolo unde a trait si traieste, pentru ca e obisnuit cu viata de acolo. Daca ai copilarit intr-un oras agitat ca B, n-ai putea sub nici o forma sa te adaptezi intr-un oras din provincie.Si mai depinde si de temperamentul fiecaruia!

| realitate a răspuns:

Eu sunt din buc si imi place unde stau asta e un oras metropolitan! jojo tu de unde esti de poti spune ca buc e plictics ca nu te baga lume in seama asta e alceva dar buc e capitala nu poti spune asa ceva lol

| Farcas a răspuns:

Prea murdar pentru o capitala!

| larisa_8487 a răspuns:

Bucuresti? hmm...momentan idealul meulaughing...in sensul ca vreau sa merg la facultatea de fizica acolo. am mers acum 2 saptamani si spre surprinderea mea chiar mi-a placut...nu mi s-a parut asa murdar cum auzisem si gropile nu prea evidente. poate ca am mers doar pe centru si zonele cunoscute nu si in cartierele mizerabile big grin... dar per total impresia e foarte buna.si abia astept sa locuiesc acolo...mai sunt cateva luni:X

| nolimits a răspuns:

Nu-i ceva cu care ne putem mandri... incearca altceva... mergi cu trenul spre timisoara dinspre suceava... nu ai trait pana nu ai vazut ce locuri frumoase poti vedea prin zona vatra dornei, ilva mica si mai erau cateva... iesi la geam si uita-te. daca ai probleme, sau esti stresat cu ceva acolo sigur e un loc in care poti uita de ele

| liviupaun a răspuns:

Un oras plin de gunoaie in care casele vechi te omoara pe trotuar. bucurestiul este orasul de care isi bat joc parlamentarii. bucurestiul este un oras cu monumentei importante care nu sunt bagate in seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nasoala tare parerea mea despre Bucuresti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un oras nasol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu pot sa stau departe de mare si la sor'mea mica, cand ma duc in capitala nu stau mai mult de o zi-doua, sincer nu-mi place Bucurestiul, o avea el de toate dar eu prefer orasele mele, Ct si Cvoda pentru. mine sunt cele mai importante orase din tara love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul e ok, splendid in afara de trafic care este inferna.Parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer va spun, mie imi place in Bucuresti. ( unii oameni sunt inculti dar cu aere de genii)ai ce vedea. nu cred ca te plictisesti.si in plus sunt salariile mari...(dar si preturile) este o putere de cumparare mai mare... si de aceea eu o sa vin la facultate. poate ma si mut cine stie.(asta daca castig la loto)hee hee

| ElaIliesi a răspuns:

Imi place, parcurile sunt atat de mari ca nu le poti bate la picior pe toate intr-o singura zi. Si mai sunt si toate locurile interesante: https://youtu.be/3GiY-jFgBIk Locuri de munca gasesti o multime (peste 8300 acum pe https://www.ejobs.ro/locuri-de-munca/bucuresti/ unde le gasesti in general pe cele mai bine platite). Iar acum cu Therme simti ca ai si "marea" aproape :)