| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Ce parere aveti de facultatea de limbi straine? Se merită?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

*merită
și da dacă îți place domeniul și ești bun poți ajunge să câști foarte bine

| Violleta2022 a răspuns:

Se "merita" sa ce?
Vrei sa o cumperi, sau vrei sa o vinzi? rolling on the floor
Ca de vrei sa o faci, tine doar de capacitatea ta intelectuala, daca esti in stare sa o faci, sau nu.

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru Violleta2022):

Ma scuzati tanti, trebuia sa fiu mai precis ca sa princepeti si dumneavoastra... Nu va inteleg gluma. Chiar atat de greu va era sa intelegeti ce voiam sa spun? Data viitoare tineti-va comentariile pentru dumneavoastra in caz de nu puteti ajuta cu un raspuns serios la o intrebare serioasa.winking

| Violleta2022 a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Deci tu habar nu ai ce inseamna "merita"?
la ce dumnezue il folosesti, daca nu stii cum sa-l folosesti?
Chestia asta cu meritatul tine doar de capacitatea ta intelectuala, daca il meriti sau nu, ca de facut, este o simpla optiune, pe care o selectezi tu si nimeni altcineva. banuiesc ca ai o varsta maricica, nu 2-3 ani, cand mama si tata selecteaza pentru tine, deci ai fii capabila sa alegi singura, ce doresti sa faci in viata ta, nu sa-i pui pe altii sa-ti aleaga.

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru Violleta2022):

Normal ca trebuia sa raspunzi...

| Bizon95 a răspuns:

Daca nu ajungi traducator la ONU sau pentru diplomati in general, e cam slaba ideea... profesor de limbi straine, traducator autorizat in cel mai bun caz profesor la facultate

iar in ziua de azi aplicatii ca Duolingo a scos de pe piata cusurile private ca peste 6 luni ma duc in Spania si nu stiu o boaba

| brokxy a răspuns:

Exact asta ma intreb si eu voiam sa merg acolo dar nu am mai mers laughing
Pai daca vrei sa te faci profesor de engleza, franceza, sau translator...
eu mi-am dat seama ca nu am rabdare pentru profesor rolling on the floor rolling on the floor