| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de profesia de dansatoare?
Este văzută bine o astfel de profesie?
Cam cat se câștigă?

Răspuns Câştigător
| IoAnA7771 a răspuns:

De castigat poate se va castiga, dar depinde ce fel de dansatoare. Daca una profesionista care preda cursuri/merge la spectacole/face parte dintr-o trupa si asa, atunci e vazuta ca ceva ok mai ales pentru secolul asta in care nu mai sunt asa tabu multe lucruri.Dar daca esti genul de dansatoare prin cluburi de noapte/baruri, atunci nu prea esti vazuta cu ochi buni.Ramane la alegerea fiecaruia dupa parerea mea

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde unde dansează. Sunt mai multe feluri de dansatoare.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Este o profesie normala

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dansatoare unde? La operă, la un bar, l o companie cinematografică? Cine să o vadă bine sau rău? Câștigi un salar sau un milion. Cam atât.

| dullcat a răspuns:

Am o prietena care a luat cursuri de dans pe mai multe stiluri, a facut si balet etc, a participat in spectacole cu trupa, a ajuns sa predea in acea trupa si acum se ocupa de ore in particular pentru copii.Mentionez ca are alt job, nu asta e sursa principala de venit.Dar cand poate, accepta sa predea si cere 50 de lei pe sesiune.Deci daca nu ai o clientela asta e doar asa, pentru bani de buzunar.

Răspuns utilizator avertizat