| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre profesia de manager?

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Manager-ul nu e o ''profesie''. E o functie. Profesia ar fi cea de project-manager, in diverse domenii dar manager propriu zis poti fi doar daca iti administrezi propria afacere, drept pentru care nu intra in lista de ''meserii'', tocmai pentru ca nici o facultate nu te ''face'' manager. Exista desigur facultatea de management care te invata cum sa-ti administrezi afacerea/afacerile. Desigur ca a fi manager e grozav, daca ai capitalul necesar. Profesie poate fi si cea de PR-EVENT MANAGER (atestat pe care il detin si eu). Ideea e sa faci ce-ti place.

| Neworder21 a răspuns:

Daca ai aflat suficient despre profesia data si iti place ceea ce vei avea de facut, cred ca este bine.

sa-ti placa profesia asta e principalul.

pentru ca cel putin 1/4 din viata de adult o petrecem la lucru, macar sa il petrecem cu placere happy

succes