| fearlessss a întrebat:

Ce parere aveti despre anii in care la Academia de politie au fost locuri separate si f putine la fete? Argumentw pro/contra.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare foare buna ideea deoarece fiecare ''echipa'' are aturiile pe care le poate indeplini.

| fearlessss explică (pentru anonim_4396):

Pai si de ce fetele sa fie discriminate? in 2012 au concurat 92 de fete pe 5 locuri si 393 de baieti pe 42 locuri
Pai e corect?

| CataC a răspuns (pentru fearlessss):

Buna
Fetele au si barem mai convenabil, e corect?
In conditii perfect egale, acelasi barem sportiv, cate s-ar califica peste barbati?
Sau fug infrcatorii mai incet ca o vad femeie?
Oricum situatia e consumata, discutia e inutila.

| fearlessss explică (pentru CataC):

Daca e inutil nu era nevoie sa raspunzi.Baremele st mai usoare da, dar ce e vina noastra ca asa a lasat natura :baietii mai puternici etc? Si stai putin ca se confunda realitatea cu filmu in care se alearga aia ca nebunii. Daca eu vreau sa ma fac criminalista? Imi trebuie forta? Daca vreau sa dau la Drept in Academia de politie? Si apoi vreau sa dau examen Inm sa fiu procuror? Imi trebuie forta? Si in plus..cinw mai are nevoie de forta? Exista arme ..deci baietii prosti si fortosi vor devenii in cativa ani inutili..nu ca ni ar fi si fetele la fel da na..Plus ca ...frate nu te trimite nimeni sa fi soldat in Afganistan..ca ofiter de politie zic eu ca iti trebuie si memorie si inteligenta(lucru la care nu se poate zice ca baietii su t mai buni

| CataC a răspuns (pentru fearlessss):

Regula cu locurile separate e scoasa, dupa um ti s-a raspuns si mai devreme.
De=asta e discutia inutila, cautam scandal unde nu e cazu.
Intreaba si de secolele precedente daca e corect ca n-aveati drept de vot.