| CassiusAlexander a întrebat:

Ce părere aveți despre bonurile de masă la muncă? Ați prefera echivalentul în bani cash?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Semn de saracie. Mai bun era un salariu de 1000€ sa poata fi fericit 30 de zile

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce conteaza... e cineva care nu cumpara deloc mancare?

| sierra1 a răspuns:

1 angajatorul decide
2 "vrei calule ovăz"?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... cam tot aia e pentru mine.

| SilentRain a răspuns:

Nu prea are relevanță de obicei bonurile le păstrez

| Lukasssz a răspuns:

Parerea mea mai bine primesti cash.

| Vântulalb a răspuns:

Cu bonurile alea, neimpozitate!, iti asiguri mancarea pe o luna. Iti ramane salarul intreg pentru bautura si tigari.

| Hurin a răspuns:

Saracii aia de la Mega primesc bonuri deja semnate ca sa cumpere anumite produse tot de la Mega rolling on the floor.
Cred ca i-as baga bonurile pe gat sefului de magazin daca as lucra acolo laughing

| suntserios a răspuns (pentru Hurin):

Si varianta care ar fi sa fure produsele alea? Sau cum?

| SmaraldAlbastru a răspuns (pentru Hurin):

Așa fac patronii de cotețe. Condiționează cadoul că să îi fie tot lui bine. big grin

| Hurin a răspuns (pentru suntserios):

Explica

| suntserios a răspuns (pentru Hurin):

Vad ca ai o problema ca lucratorii de la mega primesc bonuri sa ia mancare din magazin... care e problema ca primesc bonuri? Ar fi mai ok sa nu primeasca si sa fure din mancare sau cum?

| Hurin a răspuns (pentru suntserios):

Bonuri semnate deja? Neuronul tau mai functioneaza sau faci intentionat?laughing

| suntserios a răspuns (pentru Hurin):

Si care e problema daca sunt semnate?