| astrid_2414 a întrebat:

Ce parere aveti despre cariera de psiholog? Se merita ca in ziua de azi sa facem facultatea aceasta?

Răspuns Câştigător
| JusTxMe a răspuns:

Candva visam la asta da' am inteles ca in Romania nu se castiga prea binestraight face daca te duci in strainatate, da se merita.totusi depinde de tara.in Romania putini merg la psiholog pentru ca nu stiu ce e aia.au proasta impresie ca daca mergi la psiholog esti nebunstraight facenu prea se face diferenta dintre psiholog si psihiatruwinkingsi se pierde mult din cauza asta...na,asta e mentalitatea romanilorstraight face

6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Mi se pare o meserie fara sens, nu te supara dar asta este parerea mea.Adica ce faci? Stai pe un scaun si ii asculti pe altii cum vorbesc? E plictisitor si fara scop plus ca in facultate trebuie sa tocesti foarte mult.

| elasexygagica a răspuns:

Aaaaa e booring...

| cuore a răspuns:

Nu in Romania.

| Dianaa94 a răspuns:

Sincer cred ca merita.si mie imi pace ff mult dar nu sunt pentru meseria asta big grin.km total opus. Orqm daca iti place e tot ce conteaza (bninteles.si banii)...deci eu zic dawinking

| astrid_2414 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. oricum stiu si eu care sunt dezavantajele.

| vioorik a răspuns:

Salut! Cariera de psiholog e visul meu, imi place f mult si visez de pe acum la aceasta facultate.si eu spun ca merita din mai multe puncte de vedere, atat financiar cat si cultural :d