| xjr97 a întrebat:

Ce parere aveti despre Facultatea de Drept de la Universitatea din Craiova? In ce consta admiterea, cum sunt profii, e o facultate serioasa?

1 răspuns:
| Фдуч_Мдфв_1995 a răspuns:

Facultatea de drept este o facultate exceptionala in ceea ce priveste oportunitatile ce ti-le ofera prin absolvirea acesteia, desigur vorbesc de facultate in general, o chestie este ca, daca vrei sa reusesti intr-adevar in drept, iti trebuie un pic de spate material, sau un creier pe masura, cu totii stim "legendele urbane" din facultatile de drept, sincer in Craiova nu prea vad potential ( opinie personala) in ceea ce priveste drept-ul, ti-as sugera sa te orientezi spre facultatea din Cluj, Bucuresti sau Iasi. Admiterea consta intr-un test grila, gramatica, sau depinde de facultate, la unele e numai gramatica, la unele gramatica + economie ( Bucuresti).