| Nataliaa2176 a întrebat:

In ce consta admiterea la facultatea de drept?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de facultatea unde vrei sa mergi, fiecare poate avea reguli diferite pentru admitere.
Uita-te pe site-ul oficial al facultatii, la Admiterea 2018 si o sa afli sigur. Te poti uita la mai multe facultati si alegi ce-i mai convenabil pentru tine.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru ca exista o singura facultate de drept in toata tara...

| Bondarel99 a răspuns:

Informația asta o găsești numai pe site-ul facultății.
De ce? Pentru ca sunt zeci de facultăți de Drept și fiecare își face admiterea cum vrea, ori examen ori dosar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este pe baza de dosar

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Facultatea de Drept din Bucuresti, de la Universitatea Bucuresti este pe baza de examen la limba si literatura romana. Cred ca este examen de gramatica nu de literatura.