| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de studii europene? este de viitor? adica ofera posibilitatea gasirii unui loc de munca dupa finalizare?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

"De viitor" poate fi numai ciclul II de studii universitare care urmeaza dupa cei 3 ani la oricare dintre cele doua. Studiile de licenta, de 3 ani, sunt un fel de introducere intr-un domeniul pe care-l aprofundezi doar daca urmezi un master sau, un al treilea ciclu de studii universitare, cele de doctorat.

P.S. Marea majoritate a absolventilor se opresc la nivel de studii de licenta, motiv pentru care isi pun diploma la pastrare in sertar!

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Este una din cele mai degeaba domenii din lumea asta!