| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de Facultatea de Studii Europene din cadrul Universitatii Babes-Bolyai din Cluj?

5 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Poate, prin intermediul unui partid politic, s-ar putea sa primiti o functie care are legatura cu politica europeana. Insa, este foarte mica sansa sa se intample. Este riscul sa va ocupati 5-10 ani de acest domeniu si sa nu va alegeti cu nimic la sfarsit.
In rest, facultatea aceasta este utila doar pentru a spune "Am studii superioare".

Stiu persoane care, de la inceputul facultatii, tot in diverse voluntariate au tinut-o. La fel si la master. Pana si-au dat seama ca acele voluntariate nu conduceau la nimic concret. Va sfatuiesc sa faceti ceva concret, diplomele si certificarile pompoase dar fara continut nu uimesc pe nimeni.

| vmalex21 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci după si daca sunt dispusi undeva sa te accepte. Daca vrei sa o faci asa sa ai o facultate...da.Cunosc pe cineva care a absolvit facultatea respectiva si vinde la Zara.

| Lion56 a răspuns:

E genul de facultate pe care o fac cei cu "nu stiu unde sa merg si la ce, da vreau sa am si eu' facultate", in rand cu ASE, litere, stiinte politice, etc.

| cosmin1324 a răspuns (pentru Lion56):

Si care spun de cei de la poli ca sunt tocilari laughing

| vmalex21 a răspuns (pentru Lion56):

Te rog...la Litere macar înveți o limba străină si iti poti face un mic bussines ca traducător sau mai stiu eu ce.In schimb de economiști si licențiați în politică e plin. Facultățile astea sunt pentru bugetarii care trebuie cumva sa aduca o hârtie ca au studii superioare.