| Anonimul6763 a întrebat:

Ce parere aveti despre Germania? Urmeaza sa ma duc ca sofer la amazon? Ati auzit lucruri naspa despre aceasta firma?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Amazon este fratele mai mare a lui eMag.
Da, are o "mica" filiala nationala si in Germania.

| Violleta2022 a răspuns:

Amazon este o platforma internationala si imensa de vanzari online, deci nu-i teapa si nici nu se pot numi neseriosi, dimpotriva, munca la Amazon este o munca bine platita si daca tu esti bun, poti sa muncesti ani multi la ei.

| relian a răspuns:

Adica nu ai auzit de Amazon, e bun, o sa auzi cand vei merge sa lucrezi acolo.

E cea mai mare firma din lume, de astea de delivery si ce cacaturi o mai avea, mai mari ca astia nu vad care sa fie altii.
Spune Bula, Amazon e fratele mai mare a lui eMag, doar ca Amazon nu-i magazin, si nu-i fratele mai mare, poate ca e dinozarul lui eMag peste prajit laughing

| Furnicuta000 a răspuns:

Parere despre Germania? Dpdv al nivelului de trai e rai, e printre cele mai bune tari unde poti merge. Dar in primul rand e foarte greu (uneori imposibil) sa-ti gasesti chirie. Deci daca ai la cine sa stai si nu te duci sa dormi pe strazi, eu zic sa-ti faci bagajele de acum ca esti norocos.
La amazon un sofer castiga bine, nu e cine stie ce stres sau efort (ca practic stai in masina si livrezi niste colete). Insa nu te astepta sa castigi ciubuc pentru ca nemtii nu dau ca romanii. Adica foarte rar mai primesti ceva, poate o cutie de bomboane laughing

| Xox0 a răspuns:

Din cate stiu, isi platesc bine angajatii

| Baddboy a răspuns:

Sa iti iei magneziu bisciglinat, o sa ai nevoie.
Nu vreau sa te descurajez, o sa ai multe colete.
Am o cunoștință care lucrează.
Succes maxim!

| SydneyFunnelWeb a răspuns:

Am văzut interviuri cu foști curieri angajați la câteva firme de curierat în Germania, printre care și la Amazon. Toți spuneau că este sclavie și dacă știau în ce se bagă nu plecau din țară. Găsești pe net clipuri sau discuții pe forumuri.