| Crisan_Emanuela_D_1994 a întrebat:

Ce părere aveti despre meseria de contabil/bancher ( toate celelalte meserii legate de contabilitate)? Cam cati bani se castiga?

Răspuns Câştigător
| Kanyee a răspuns:

Foarte, foarte mult stres, ca si contabil. Castigi ceva, sa zic in jur de 1000 euro/ luna, depinde unde lucrezi, dar punand in balanta toate cele, nu merita. Studiezi, termini facultate, master si dupa nu stiu cati ani, ti se taie, nu-ti mai trebuie.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca si contabil ai mult de lucru si raspundere foarte mare.
Ca si bancher, angajezi o serie de contabili si poti castiga muuuult mai mult decat totii laolalta, la care ramane raspunderea.

| mimi a răspuns:

Salariul tau depinde de locul unde lucrezi. Stii ca se spune ca aceasta meserie peste vreo 10-20 de ani nu va mai exista? In plus este o profesie stresanta

| Crisan_Emanuela_D_1994 explică (pentru mimi):

Îți mulțumesc. Ai dreptate.

| dani2017 a răspuns:

Din aproape orice meserie se castiga bine daca nu ramai toata viata la munca de jos.

Strict legat de contabilitate e foarte greu sa faci aceasta meserie daca nu iti place, sa o faci doar pentru bani. Munca e enorma si trebuie in permanenta sa fi la curent cu toate modificarile legislative care in Romania se schimba de 3 ori pe zi.

| Crisan_Emanuela_D_1994 explică (pentru dani2017):

Ai dreptate. Mulțumesc mult!

| LBTN a răspuns:

Foaaarte mare stresul. Se castiga, dar nu merita. Foarte multe acte de facut, si acasa si la firma, multe plimbari pe la finante etc.