| Diamond5 a întrebat:

Ce parere aveti despre munca de asistent medical in Anglia/Germania?
Este un loc de munca stabil? Este de viitor?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Este, de ce nu ar fi! Cu toate ca trebuie sa cunosti la perfectie limba pentru a fi angajat.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca mergi la interviu si esti angajat, da, aceala ar putea fi un loc de munca stabil, depinzand de tine bineinteles, daca te descurci bine cu limba si profesional.
In orice caz, toate locurile de munca au o perioada de 3-6 luni de proba, perioada in care poti fii dat afara, daca angajatorul vede ca nu te descurci.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Da, cu siguranță.