| XxKAMELIAxX a întrebat:

Ce parere aveti despre profilul uman, filiera stiinte sociale? Dar filiera filologie?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Super, lejere si ai si tu timp sa te bucuri de anii de liceu cum trebuie

| alex15ccc a răspuns:

In general, este considerat un profil mai slab deoarece nu se face matematica/fizica etc, dar daca tie iti plac materile umane(romana, istorie, limbi staine, logica etc) atunci mergi la acest liceu, depinde si de ce facultate vrei sa faci dupa liceu.
stiintele sociale se axeaza mai mult pe psihologie, sociologie stiinte economice si filosofie