| babyblue a întrebat:

Ce parere aveti de profilul filologie? La ce se dau teze? Dar de stiinte-sociale?

Răspuns Câştigător
| maraa_9303 a răspuns:

Eu sunt la filologie bilingv engleza.
Conditia esentiala pentru acest profil este sa iti placa lectura si sa scrii cat de cat gramatical corect.Acum depinde de profesori.

Teza dai la:
-romana
-franceza/engleza
-istorie/geografie
-latina.

Avantaje:
-2ore de fizica, 1 de chimie, 2 de matematica care din clasa 11 sunt inlocuite de o materie numita stiinte si care le imbina pe cele 3.

Dezavantaje:
-latina.

La stiinte sociale dai teza la: romana, engleza/franceza, geografie/istorie, logica.

Avantaje: 1 ora de chimie, 2de fizica si 2 de mate.
Dezavantaje: faci matematica pana in clasa 12 inclusiv.

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Munchkin a răspuns:

La filologie, din câte ştiu eu, se dau teze la română, latină şi geografie sau istorie la alegere.

| deyutzyk97 a răspuns:

Si eu o sa merg la filologie si e super tare acolo si se dau teze doar la romana, engleza, latina asa cred eu... la stiinte sociale nu stiu ce sa-ti zic

| Girl1234566547 a răspuns:

May deci eu am terminat anul asta liceul sh am fost la profilul filologie! crede-ma nu este greu deloc!winking evident daca depui sh tu putin efort happy mie mi-a placut f mult la acest profil pentru ca nu am avut de-a face cu mate, chimie, fizic sh alte chestii de genu'. deci iti spun sigur ca nu ai sa regreti daca dai la acest profilwinking multa bafta!:*

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Pai este un profil destul de interesant si frumos.ma refer la filologie. Teze dai la limba romana, franceza sau engleza, istorie sau geografie. Faci multa romana, limbi straine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te duce la filologie. Trebuie sa stii sa scrii fara dezacorduri, e greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa nu mor nefolositor, hai sa dau si-o mana de ajutor.
1. Greseala de gramatica - ''La ce se da teze'' -> La ce se DAU teze.
2. Se DAU teze la: romana, istorie / geografie, latina, engleza / franceza / germana / rusa / spaniola / chineza / vietnameza s. a. m. d.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as vrea sa stiu

| coopilluu a răspuns:

Pooi la filo se da teza la romana, latina, istorie/geografie, engleza/franceza... La filo e destul de fain tinand cont ca ai doar 2 ore de mate pe saptamana 1 d fizic si una de chimie. si la romana nu mai faci gramatica doar literatura de es. Romeo si Julieta... fundita?

| Cricket_3428 a răspuns:

La stiinte sociale se da teze la limba romana, istorie(geografie), engleza, logica, la filologie, aproape la fel...doar mai mult bazat pe limbi straine

| Ioαnα.:* a răspuns:

Si eu tot la filologie o sa merg si se dau teze la limba romana, geografie, limba latina si limba engleza.happy
La stiinte sociale nu stiu.:d
Sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor.:*