| madalinfindrihan a întrebat:

Ce posibilități am pentru viitor daca merg pe profilul de filologie sau filologie-intensiv engleza.
Ce as putea sa devin etc.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce vrei tu. Liceul teoretic nu te califica pentru nimic oricum

| Clorox a răspuns:

Nu este garantat ca o sa ai un job care se bazeaza pe engleza dar macar stii ca daca te duci in viitor undeva nu o sa ai probleme cu limba, poate o sa lucrezi undeva unde se vorbeste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil translator sau profesor, altceva nu prea stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu devii nimic. E doar un ciclu obligatoriu de parcurs pentru a obtine la sfarsit diploma de bac. Alegi profilul asta daca detesti matematica si stiintele exacte. E mai simplu sincer. Si la bac ai istorie geogra si romana.

| madalinfindrihan explică (pentru anonim_4396):

Exact, detest matematica si tot ce tine de stinte, dar de ce nimic?

| Fancyuiop a răspuns:

Profesor de limba română, respectiv engleză sau de ce nu de alte limbi străine.Tu alegi ce îți place! Succes!