| DragosMosor a întrebat:

Sunt pe Filologie și mă tentează un transfer la profilul Științe Sociale Intensiv Engleza.
Vreau să știu dacă de la acest profil voi avea mai multe posibilități pe viitor.
Ce facultăți pot urma de la acest profil față de Filologie?

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu conteaza profilul mai deloc. orice facultate ai alege, trebuie sa te pregatesti in particular. Engleza o poti invata si fara obligatii. Succes la bac!

| Strepix a răspuns:

Tu poti merge la ce facultate vrei indiferent de profil. Conteaza bacul. Insa la filologie faci mai putina matematica, iar daca vei dori sa te indrepti catre ASE de exemplu, sunt sanse mici sa iei examanele.