| alexRE a întrebat:

Ce pot gasi de munca in Bacau?
Si la ce?
Am neaparat nevoie de o slujba.
Funda!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar fi fost bine sa indici varsta si pregatirea profesionala, te-am fi putut ajuta mai concret. Cred ca ar trebui sa cauti slujba potrivita pe site-ul AJOFM Bacau ori sa mergi personal si sa te interesezi(prin lege toti angajatorii sunt obligati sa comunice agentiei toate slujbele disponibile, in caz contrar pot fi amendati). De asemenea poti cauta si pe alte site-uri cu slujbe, precum si in presa locala, prin intermediul rudelor, prietenilor etc. Succes si numai bine!

| emaema a răspuns:

In orice oras exista " inspectoratul teritorial de munca ". este mai bine sa mergi acolo si sa vezi ce au ei disponibil. in ziua de azi este de preferat sa ai un serviciu cu carte de munca pentru ca nu sti cand trec anii si te trezesti ca nu ai prea multi ani pe cartea de munca pentru a lua o pensie decenta.

| Roxytza a răspuns:

Cautati laughing