| Aecnav a întrebat:

Ce poti deveni daca termini " Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei" de la politehnica CLUJ? Daca ma puteti ajuta ca eu habar nu am ce poti deveni de acolo, ce se studiaza, niste joburi concrete dupa aia, etc; Orice informatie e binevenita happy
Va rog daca puteti un raspuns rapid pentru. ca trebuie sa ma inscriu la facultate si harab nu am unde crying(
si app... daca vreti sa imi dati ceva sfaturi de facultate... eu as vrea ceva in domeniul IT cu calculatoare, web desing, etc, DAR in afara de Automatica si Calculatoare de la politehnica ca acolo nu intru, si nu neaparat in CLUJ.
Va multumesc!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inginer electronist devii. Poti urma de-a lungul facultatii una din mai multe sectii:electronica aplicata, retele/tehnologii si software de telecomunicatii, microelectronica, optoelectronica, nanotehnologii.
Chiar si CTI=calculatoare si tehnologia informatiei, daca are facultatea.

Daca vrei web design/developing, nu-ti trebuie facultate, insa ceva mai usor si mai apropiat de asta faci de abia in an terminal la facultate de info, din cate stiu, insa nu faci cine stie ce. Programarea Web sau Web design inveti mai bine oriunde altundeva decat in facultate. La o facultate de inginerie/Calculatoare si Tehnologia Informatiei faci ceva mai presus de Web design.
Joburi gasesti cu nemiluita nu doar in tara, sa zic asa, in functie si de ce cunostinte vei dobandi in facultate(nu neaparat din ea, ci mai ales pe langa). Poti sa ajungi oricum sa lucrezi la McDonalds daca faci facultate doar de dragul de-a o face. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

WTF? Intrebarea asta a fost pusa FIX acum un an de zile! Si eu care credeam initial ca azi a fost pusa, aparea la intrebari fara raspuns, insa nu de azi straight face

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Inginer electrnist. Daca inca mai ai timp sa te inscrii fa-o acum laughing) bafta la inscriere laughing

| Prelipcian_Tiby_1997 a răspuns:

Pana la urma ai facut ETTI?

| Alexe_Alex_1994 a răspuns:

Pana la urma unde ai dat?