| Aecnav a întrebat:

Ce poti deveni daca termini " Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei" de la politehnica CLUJ? Daca ma puteti ajuta ca eu habar nu am ce poti deveni de acolo, ce se studiaza, niste joburi concrete dupa aia, etc; Orice informatie e binevenita happy

Va rog daca puteti un raspuns rapid pentru. ca trebuie sa ma inscriu la facultate si harab nu am unde crying(

si app... daca vreti sa imi dati ceva sfaturi de facultate... eu as vrea ceva in domeniul IT cu calculatoare, web desing, etc, DAR in afara de Automatica si Calculatoare de la politehnica ca acolo nu intru, si nu neaparat in CLUJ.

Va multumesc!

1 răspuns:
| enverhoxha a răspuns:

Dacă se cheamă Facultatea de (...) Tehnologia Informaţiei, înseamnă că se face IT. Dar o să înveţi probabil o grămadă de electronică propriu-zisă: circuite, semiconductori etc. Îţi plac astea? Dacă te atrage doar partea de soft, e mai delicat.